Økonomiske rammer og OL-fokus ligger til grunn for justerte kriterier
Et krevende sponsormarked har gjort at skøytestyret har vedtatt et stramt budsjett for 2026. Forbundet jobber aktivt med å styrke økonomien gjennom nye avtaler, men inntil dette er på plass vil styret og administrasjonen være nødt til å gjøre tøffe prioriteringer. Verdenscup 5 er den siste i sesongen og kommer tett på OL, noe som gjør at forbundet ønsker å prioritere tilfredsstillende oppladning for de utøverne som allerede er tatt ut til, eller er aktuelle for OL-deltakelse.
De oppdaterte uttakskriteriene innebærer at kun løpere som presterer tider under Hamarlekene som tilsvarer minimum 20. plass i B-gruppen under WC4, blir prioritert for deltakelse i Inzell. Dette er en midlertidig innstramming som foreløpig kun gjelder verdenscup 5 i inneværende sesong. Dette er i henhold til de økonomiske forbehold som er nevnt i uttakskriterinene for sesongen 2025/26: uttakskriterier-senior-sesongen--2025-2026.-final.pdf
Forbundet understreker at de økonomiske rammene vil bli vurdert fortløpende, men at det også kan være nødvendig å gjøre økonomiske vurderinger inn mot neste sesong.
Les de oppdaterte uttakskriteriene her:
https://www.skoyteforbundet.no/siteassets/hurtiglop/uttakskriterier/uttaksdokument-em-wc5-og-vm-sammenlagt.pdf



