Det er ingen tvil om at det gror godt i norsk kunstløp. Flere har gjort store fremskritt bare den siste sesongen. Da er det også hyggelig å kunne bidra litt økonomisk til noen av utøverne. Det var med stor glede Mona Adolfsen, tidligere president i Norges Skøyteforbund og leder av fondsstyrene i Bibbis kunstløpsfond og Egil Fjellhaugen Minnefond, kunne dele ut penger og blomster til to talentfulle utøvere som i løpet av sesongen har vist stor fremgang.
Thea M.K. Ullereng (RKK) mottok 15.000 kroner fra Bibbis kunstløpsfond. Begrunnelsen til fondsstyret er hennes betydelig tekniske og resultatmessige fremgang sesongen 2025/2026. Thea viser treningsiver og hardt og dedikert arbeide avspeiles nå i solid sportslig fremgang.
Daniil Valanov (LIL) mottok 50.000 kroner fra Egil Fjellhaugen Minnefond. Begrunnelsen til fondsstyret er hans enorme fremgang i sesongen 2025/2026. Spesielt har Danil utviklet seg teknisk, og som første nordmann noen gang har han i konkurranse landet både trippel Axel og kvadruppel-hopp. Med tilsagn fra de etterlatte etter Egil Fjellhaugen, som også er de som opprettet minnefondet, har fondsstyret fått mulighet til å avvike noe, mht. alder, fra statuttene ved denne tildelingen. Bakgrunnen er Daniils kvantesprang denne sesongen og at mye nå ligger til rette for videre utvikling. Da kommer økonomisk bidrag godt med.
Fondsstyret gratulerer de to prisvinnerne og ønsker lykke til med videre satsing.
Fondsstyret består av:
Mona Adolfsen (RKK)
Cathrine Hestenes (BKK)
Reidun Vikan (TSK)



