Skøyteforbundet / Nyheter / 2025 / Historisk medalje og toppresultater midt i hektisk eksamensperiode
Mia jubler for ny norsk rekord på 170,74 i Innsbruck.  Foto: Luca Tonegutti
Mia jubler for ny norsk rekord på 170,74 i Innsbruck. Foto: Luca Tonegutti

Historisk medalje og toppresultater midt i hektisk eksamensperiode

Mia Risa Gomez har allerede skrevet norsk kunstløphistorie – og gjør det samtidig som hun følger en krevende studiehverdag. Midt i en hektisk eksamensperiode satte hun ny norsk rekord (170,74) og tok gull i Innsbruck, og denne helgen fulgte hun opp med bronse i Challenger Series-stevnet i Warszawa. Dette er Norges første medalje noensinne i et Challenger-stevne.

Mia studerer økonomi og datavitenskap på deltid i Oslo, og hver dag handler om nøye planlegging for å få trening, konkurranser og studier til å gå opp. Siden OL-kvalifiseringen i september, som dessverre glapp,  har hun økt det tekniske innholdet i friløp, og hun jobber nå med å perfeksjonere elementene og styrke komponentene for å øke poengsummen ytterligere.

“Det er utfordrende, men også utrolig givende å kombinere studier og toppidrett. Jeg lærer mye om disiplin, tidsstyring og å gi alt når det virkelig gjelder,” sier Gomez.

Neste stopp blir NM i Bergen 5.–7. desember og den internasjonale sesongen fortsetter i januar med Europamesterskap og VM i mars.

a286893e-300f-4164-96f3-2699925e6641.jpeg

Med trener Hilde Aaby i Warsawa. Foto: Privat

6d6fc5e0-7c72-4696-bfab-1235f68cdb5c.jpeg

Mia med gullvinner i Warsawa Sara Maude Dupuis, CAN og sølvvinner Marina Piredda, ITA. Foto: Privat

Lerøy Sparebanken Øst Fila Borg forvaltning Rudy Project