Statstikkgruppa til NSF har de siste månedene brukt en god del hundre timer på å ajourføre og rette opp feil og mangler på denne norske indexen, samt innleggelse av nyregistrerte lokale skøytestevner, fra 1900 og fram til 1980. Det har gjort at antall løpere på listen har økt. Det er nå 99.777 menn og 17.905 kvinner inne på denne eksklusive og unike indexen vår.
På denne lista er det mulig å søke på både navn og klubbnavn. Slik at ønsker du å se alle løperne registrert på f.eks. Geilo IL og Strindheim IL så er det mulig, i tillegg kan man søke på navn. Da må man søke på etternavn og så eventuelt fornavn i tillegg. F eks. Meling Terje. Løperne står oppført med navn, klubb, fødselsdato på ca. 33 prosent av løperne, samt personlige rekorder pr. 10.02.2024, på de seks klassiske distansene dem har gått.
Lykke til med utsjekkingen – alle skøyte-interesserte. Foruten Norges mange og dyktige skøyteløpere opp gjennom tidene finner du kanskje også nære slektninger eller naboer på lista. Listen inneholder alle stevner også i vinter fram til ca. 10. februar.